Když není vidět světlo na konci tunelu.

Posíláme něco na nervy.

Milí přátelé,

posíláme stéblo pozitivní deviace a dobré nálady pro ty, kteří (ještě) mají chuť se ho chytnout. Díky vám jsme pořád tady, pracujeme, tvoříme, připravujeme a čekáme, až budeme moct naplno otevřít brány.

A jelikož je teď cesta na Sonberk komplikovanější, rozhodli jsme se vzít celý březen dopravu objednávek nad 900 Kč na nás. V sonberském eshopu stačí zadat dárkový kód “doprava”, v emailových objednávkách se mile usmát :-)

A teď už posíláme Šestispřeží lahůdek z archivu, kolekci všech vítězů Vinařství roku, nouzový karton Aliance vinařů V8 a něco málo sladkého či ostřejšího na nervy. A taky nový díl podcastu a články o nás.

Na zdraví a příjemné čtení!


Šestispřeží

Z doby, kdy svět byl ještě v pořádku

Přechutnávali jsme před pár dny vína z archivu a rozhodli jsme se, že si výsledek nenecháme pouze pro sebe. Sestavili jsme kolekci šesti veskrze meditativních kousků.

Je v ní třeba ve své době nejlepší suché aromatické víno světa podle hodnocení Decanteru nebo náš skvěle nazrálý Riesling 2013 VOC. Čas si s nimi pohrál, zbrousil hrany, zjemnil přímočarost; jako když řeka stvoří oblázek. Nadechněte se jejich vůně, hloubejte v zakulacených chutích a nechte vaši mysl zaletět do let, kdy vznikaly. Co jste dělali v letech 2012 - 2015? (S) Kým jste byli?

Chardonnay & Rulandské šedé 2012

Riesling 2013 VOC

Pálava 2014 Stříbrný Sonberk

Pálava 2015 VOC

Tramín 2015

Riesling 2014 výběr z cibéb

Cena vč. dopravy: 1977 Kč

Objednávky na sonberk@sonberk.cz

K dispozici pouze 12 balení. Více info o kolekci na našem blogu.


Vítězná sestava

Jakých bylo jedenáct let soutěže Vinařství roku? Ohlédnutí nabízí unikátní sada vín, ve které jsou zastoupeni všichni dosavadní vítězové soutěže - a Sonberk jako historicky první obhájce titulu rovnou dvakrát! Jedinečnou moravskou mozaiku doplňuje voda Krondorf.

Bližší informace a možnost objednání najdete zde: https://bit.ly/3uXEzmL


Potřebujete víc voltů?

Posíláme Meruňkovici 2020

I když to loni s meruňkami vypadalo všelijak, povedlo se nám jich v našem sonberském meruňkovém bio sadu pár dopěstovat a sklidit. Výsledkem je limitovaná edice 75 lahví prvotřídního, krásně aromatického šnapsu. Na požádání rádi dodáme s věnováním a podpisem sklepmistra či vinohradníka :-)

Objednávky přes eshop anebo sonberk@sonberk.cz


Na nervy radši něco sladkého?

Lahodná 72% čokoláda z rodinné čokoládovny Herůfek je vyrobena z kostarických kakaových bobů v bio kvalitě speciálně pro Sonberk.

Tabulka 50g za 95 Kč

Objednávky přes eshop anebo sonberk@sonberk.cz

Slámová Pálava 2020

Tak určitě! Máme vylisováno a slámovka bude. Kdy? O tom, jak jsme loni za pomoci dobrovolníků zachránili hrozny před deštěm a jaký bude jejich další osud se můžete dočíst na našem blogu.

A jak se chová supersladký mošt ze slámovky, když ho roztočíte ve skleničce, jsme dali na fcb.

Máte-li chuť na sonberskou slámovku hned teď, zkuste štěstí v Salonu vín, ve kterém nás letos reprezentuje slámová Pálava 2018; skladem poslední kousky.

Anebo se zakousněte do přírodně sladkého cibébového Rieslingu 2014 s platinovou medailí “Best in category” z britském Decanteru - za zvýhodněnou cenu k mání v rámci aktuálního Šestispřeží.


Jak se dělá Vinařství roku?

Sedmý díl podcastu Mezi řádky

Rozkaz zněl jasně: vyrábět nejlepší víno na světě. Olda, Roman a Dáša prozradí, co stojí za sonberským úspěchem (nejen) v soutěži Vinařství roku.

Archiv všech dílů, ve kterých zpovídáme osobnosti ze světa vína, najdete na Spotify a Soundtier.


Pokud zrovna nemáte chuť poslouchat,…

Dejte si pár řádků o nás ve Forbesu, anebo se začtěte do velkého rozhovoru o Sonberku v březnovém vydání Wine & Degustation, které je od pátku na stáncích.


Letos předsedáme V8

Přihlaste se včas o newsletter

Sdružení vinařů garantujících původ a nejvyšší kvalitu vína již od roku 2006 - to je Aliance vinařů V8. Letos Vé-Osmička poběží pod sonberskou předsednickou taktovkou, a tudíž vykopáváme s prvními informacemi a tzv. Nouzovým kartonem.

Zajímá vás, co plánujeme dál? K odběru newsletteru Aliance vinařů V8 se můžete přihlásit tady.


Doprava

V březnu je doprava ze Sonberku na nás. Stačí objednat za 900 Kč a v eshopu zadat kód “doprava”.

Objednávky, které nám pošlete do ranních 8:00, ještě v ten den pečlivě zabalíme a kolem poledne naložíme na korbu našeho dvorního dopravce společnosti Toptrans.

Pokud jste nám objednávku předem zaplatili, tak už jen uděláte místo v lednici, naleštíte skleničky a další pracovní den je víno u vás. Dopravce vám předem oznámí čas doručení v SMS.

Pokud jste zvolili platbu na dobírku, k výše uvedeným krokům si pro setkání s dopravcem připravte hotovost či platební kartu.  

Expedujeme ve dnech pondělí - čtvrtek. Páteček už musí být víno v cíli, aby o víkendu neleželo osamocené v depu ;-)


Tak. A to je pro dnes všechno.

Děkujeme, jestli jste dočetli až sem. Užijte si MDŽ a držte se. My se taky budem.