Novinky do skleničky i do šatníku.

Otevřeno každý den, i o víkendu. S komentovanou procházkou.

Milí přátelé,

i když letošní duben připomíná spíš sérii špatných aprílů, snažíme se držet hlavu vzhůru. Vinohrad vstoupil do jarní fenofáze, rozkvetly nám mandloně i meruňky a sonberská včelstva se probudila zpátky k životu. My zatím cídíme zahradní nábytek a doufáme v brzké otevření naší terasy. Než se tak stane, jsme vám k dispozici každý den - i o víkendu a v květnu o svátcích - a rádi vám nabídneme s sebou víno, kávu či něco dobrého k zakousnutí.

V dnešním newsletteru vám představíme naše zbrusu nová vína, která můžete hned i ochutnat v rámci zvýhodněné mix-bedýnky. Přidáme info ohledně dlouho očekávaných nových triček, hodnocení ročníku 2020 a audioprohlídku sonberské vinice. A taky hledáme brigádníky a budeme rádi za připomínky k našemu novému webu.

Na zdraví a příjemné čtení!


Šestispřeží plné novinek

Jak chutnají naše nová vína z posledního předcovidového ročníku? První vlaštovky z Velké řady jsme doplnili více než šťavnatými chuťovkami ve Stříbře, vychutnejte si nyní jejich premiéru:

Riesling 2019 VOC

Barva zlatá a jiskrná se žlutými okraji. Vůně je elegantní, bohatá na tóny vinohradnické broskve a meruňky s náznakem včelí plástve. Chuť je komplexní, strukturovaná a kořenitá s dotekem ovocnosti v podobě bílé broskve a meruňky. Závěr je středně dlouhý s nádechem včelího vosku, medu a výrazným minerálním tónem.

Pálava 2019 VOC
Oceněno Prague Wine Trophy 91 bodů - Prague Premium Gold.

Víno zlatožluté barvy s třpytivými odlesky, vůně je intenzivní, plná omamných tropických květů, čajové růže, cukrového melounu a liči. Chuť je delikátně kořenitá, harmonická s příjemným nádechem růžového grepu a pomeranče. Závěr je hladký, elegantní a hřejivý.

Sémillon/Sauvignon 2017
Oceněno Prague Wine Trophy 92 bodů - Prague Premium Gold.

Cuvée stmelující francouzské odrůdy Sémillon (70%) a Sauvignon (30%) po vzoru vín z oblasti  Bordeaux. Elegantní víno s vytříbenou vůní i chutí, zrálo na sudu. Rozpalte gril, anebo meditujte.

Rulandské šedé 2019, Stříbrný Sonberk

Oblíbená odrůda - po letech opět samostatně na lahvi - pro každodenní skleničku pohody. Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, suché, s jemně zlatavou barvou. Voní po máslové hrušce a vinohradnické broskvi. V kulaté chuti se objevují žluté mirabelky a krémovitost v závěru. Poprvé se šroubovacím uzávěrem. 

Sauvignon 2019, Stříbrný Sonberk
Muškát moravský 2020, Stříbrný Sonberk

Cena: 1330 Kč, od dvou balení doprava zdarma

Objednávky přes eshop anebo na sonberk@sonberk.cz


Co se do Šestispřeží nevešlo…

Nový Riesling 2015 - na sudu! Podobně jako byl ročník 2012. Není lehké toto víno popsat. Tavit vůni a chuť do slov. Co se vám vybaví, když řekneme: ultraspeciálka?

Cena: 420 Kč
Objednávky: sonberk@sonberk.cz, expedice od 05/2021

Zaujala vás myšlenka spletitých ryzlinkových chutí? Vyzkoušejte také Riesling Rudimentum ze sklizně 2013 anebo mnoha medailemi oceněný botrytický Riesling 2017 Noble Rot.


Ohlédnutí za ročníkem 2020

Psalo se o něm jako o nejdelším roce v historii lidstva. A jak se to mělo s prvním pandemickým ročníkem ve víně? Na našem blogu najdete zhodnocení ročníku 2020, tentokrát očima našeho sklepmistra Oldy Drápala.

Zajímá vás, jaký byl ročník 2020 ve vinohradě? Pusťte si na Spotify či Soundtier náš podcastový cyklus Mezi řádky, konkrétně rozhovor s naším vinohradníkem Romanem Sloukem:


Zveme vás na procházku

Máte chuť projít se naším vinohradem právě teď? Teď hned? Pohladit zrakem pálavské kopečky, zadívat se do vln Novomlýnských nádrží? Ale ovšem! ozvalo se z kouzelného sluchátka…

Máme pro vás audioprohlídku sonberské vinice - pustit si ji můžete z vašeho mobilu přes QR kódy na osmero zastávkách přímo ve vinohradu. Posíláme ochutnávkový první díl a dalších sedm najdete na našem Youtube. Za spolupráci děkujeme audionakladatelství Čti mi!


Tak. A teď ta trička…

Trvalo to, než to uzrálo. Holčičí a dětský merch hned v několika variantách, dnes poprvé s malou grafickou ochutnávkou.

S radostí spouštíme předobjednávky nových triček, která jsme zadali do výroby a fyzicky k nám dorazí v průběhu května. Ozvěte se nám na sonberk@sonberk.cz, rádi vám to vaše zarezervujeme.


Náš nový web, seznamte se.

Už znáte vynovenou verzi www.sonberk.cz? Budeme rádi, dáte-li nám vědět, jak se vám líbí.

Pokud jste měli registraci na našem starém webu, Váš eshopový účet jsme přenesli a poslali jsme vám email se žádostí o nastavení nového hesla. 

Pokud jste registrovaní nebyli, můžete se zaregistrovat a stát se členem našeho klubu a získat tak výhodnější nabídky i ceny.

Pokud vám email nedorazil, přihlášení se nedaří, či vidíte jinou drobnou nebo i větší chybku, ozvěte se nám na sonberk@sonberk.cz, vše společně dořešíme.


A to je pro dnes všechno.

Chcete se na něco zeptat? Zavolejte nám na 777 630 434, napište zprávu na fcb či email na sonberk@sonberk.cz. Ozvat se nám můžete i přes Instagram.

V dubnu nás v práci najdete od pondělí do pátku v čase 10:00 - 17:00 a stejně tak každý víkend mezi 10:00 - 18:00. Otevřeno budeme mít i 1. a 8. května 10:00 - 18:00. Rádi podáme pomocnou vinařskou ruku. Máte-li cestu kolem v jiný čas, ozvěte se nám i tak, najdeme společné řešení.

Pokud jste dočetli až sem, děkujeme, moc to pro nás znamená. Opatrujte se a myslete pozitivně. Společně a s vínem to dáme :-)