Víno ve vašem inboxu právě teď.

Voní, chutná a těší se na vás :-)

Drazí sonberští přátelé a fanoušci,

vítáme vás v novém roce, který, jak doufáme, bude pro nás všechny lepší, zdravější a úspěšnější, než by se aktuálně zkraje ledna mohlo zdát.

Dali jsme se do psaní tohoto newsletteru, abychom vám řekli, že na vás myslíme a že jsme ready dát do vína a vašich zážitků s ním letos opět maximum.

Sepsali jsme naše novoroční tipy na to, co pít, poslouchat, na co koukat a co nasyslit do zásoby pro případ zombie apokalypsy. A pro případ, že apokalypsa nebude, posíláme tip na must-have kousek do šatníku a seznam open air koncertů, které jsme domluvili na léto.

Děkujeme, že jste s námi. Hezké čtení.


Co pít

Novoroční Šestispřeží

Líbí se nám představa, že do nového roku vykročíte se Sonberkem ve skleničce. Namíchali jsme bedýnku šesti vín, která se hodí ke každé náladě a polehku je napárujete k obědu či večeři.

Dva ryzlinky (stejný ročník, pijte v pořadí Stříbrný, pak Velký), jedno cuvée, šmrncovně aromatický Sauvignon, suchá Velká Pálava VOC (zbývá nám posledních 1000 lahví) a ultrasuchý lehoučký Muškát (kdyby náhodou někdo držel novoroční dietu :-)

Slovy legendárního Hugha Johnsona:* Unless you have a strong preference for white wines with all food - and there is no earthly reason why you shouldn't -

Muškát moravský 2020
Rulandské šedé & Chardonnay 2018
Sauvignon 2019
Ryzlink rýnský 2018
Riesling 2018 VOC
Pálava 2018 VOC

Cena do konce leda: 1221,- (běžně 1530,-)
Při koupi dvou balení doprava v rámci ČR zdarma.

Objednávky: sonberk@sonberk.cz

* Tedy pokud máte silnou preferenci bílého vína se všemi druhy jídla - a neexistuje žádný pozemský důvod, proč byste ji mít neměli - pozn. překl.


Co poslouchat

Šestý díl podcastu Mezi řádky

Když se v březnu všechno zavřelo, rozhodli jsme se nelenit a točit podcast ve spolupráci s audionakladatelstvím Čti mi!. Vykopli jsme se sonberským sklepmistrem Oldou Drápalem a povídáním o Pálavě, která nemusí být jenom sladká.

Rok jsme uzavrěli šestým dílem s naším vinohradníkem Romanem Sloukem. Dozvíte se, jaké bylo první covidové vinobraní, co ohrožuje světové vinohrady, jestli na Sonberku začneme používat techniku místo lidské práce a chybět nebudou ani vtipné historky z natáčení. Co všechno musí přežít vinohradník a jak se dělají hrozny? Zveme vás poslouchat:

Archiv všech dílů najdete na platformách Spotify a Soundtier.


Na co koukat

No přece na Dášu!

Sonberk zvítězil celkem 3x v kategorii střední vinařství a získal titul absolutního vítěze Vinařství roku 2013. Těsně před koncem prosince jsme si stihli povídat a degustovat v rámci cyklu Vinařství roku: 10 let, 10 vítězů. Pozvání Martina Chlada ze Svazu vinařů přijala sonberská obchodní a marketingová ředitelka Dáša Fialová. Posíláme video i s online degustací sonberských pecek:


Co nasyslit

Sbohem, milý Rieslingu 2017 VOC!

Jak jsme již avizovali před Vánocemi, zásoby se tenčí a teď doprodáváme posledních 300 lahví. Ve skvělé kondici a s potenciálem zrát minimálně do poloviny dekády, máme v souvislosti s tímto Ryzlinkem rýnským pouze jedno doporučení: Buy now or cry later.

Nejvýznamnější dosažená ocenění:

Decanter World Wine Awards 2020 - Zlatá medaile (95 b.)
Prague Wine Trophy 2020, 2019, 2018 - Prague Premium Gold (91 b.)
Vinoforum 2020 - Zlatá medaile
Texas International Wine Competition 2019 – Zlatá medaile
Decanter World Wine Awards 2019 - Stříbrná medaile (90 b.)
Co chutná mladým 2019 - Zlatá medaile 

Cena do neděle 10. ledna: 320,- Kč

Objednávky přes eshop anebo emailem na sonberk@sonberk.cz


Bez čeho se neobejdete

Černé tričko is the new black

Konečně jsme si i my dopřáli pořádný merch v podobě černého trika s bílým nápisem. Vymyšleno a ušito v České republice ve spolupráci s UAX Design čeká na své nositele (prozatím) v pánských velikostech M, L a XL. Materiál 100% bavlna, která vás ani po letech nošení nenechá ve štychu a vydrží opravdu hodně, ne-li všechno.

Objednávky přes eshop anebo emailem na sonberk@sonberk.cz


Kam vás zveme

No přece v létě na Sonberk!

V létě 2021 bychom se s vámi a vašimi milovanými rádi potkali pod širým nebem, zatančili si a zazpívali. Se sklenkou vína, se západem slunce. Plán projektu Hudba na vinicích  pro letošek zní:

11.6 QUEENIE - Queen tribute band

12.6. ANNA K. official

3.7. Tomáš Klus

4.7. David Koller

5.7. Jelen

29.7. Mirai

30.7. Xindl X

31.7. Pokáč

5.8. Bratři Ebenové

6.8. Monkey Business

19.8. Mig 21

20.8. Ewa Farna

Vstupenky na všechny koncerty najdete na xticket.cz, změna programu vyhrazena.


Tak. A to je pro dnes všechno.

Chcete se na něco zeptat? Zavolejte nám na 777 630 434, napište zprávu na fcb či email na sonberk@sonberk.cz

V lednu jsme v práci od pondělí do pátku v čase 10:00 - 17:00 a rádi podáme pomocnou vinařskou ruku. Máte-li cestu kolem v jiný den či jiný čas, ozvěte se nám i tak, najdeme společné řešení.

Pokud jste dočetli až sem, děkujeme, moc to pro nás znamená. Opatrujte se a myslete pozitivně. Společně a s vínem to zvládneme :-)