Usmějte se :-)

Usmíváte se? Společně a s vínem to zvládneme.

Milí naši přátelé a fanoušci,

posledních několik týdnů zbývá do konce nejdelšího roku v dějinách lidstva. Sepsali jsme tento newsletter, abychom vám zlepšili náladu a dodali energii. Nevíme, jestli příští rok bude kratší, ale společně s vámi si na něj troufáme už teď.

Domluvili jsme léto plné open air koncertů a posíláme termíny. Potěšíte někoho pod stromečkem vstupenkou? Anebo radši dárkovým voucherem na míru? Mrkněte níže na naše vzdělávací dárkové tipy a sebe odměňte vánoční bedýnkou vín, která plánujeme posílat příští rok do mezinárodních soutěží. A kdo nemá hned teď chuť řešit budoucnost, tomu posíláme deset let krásné minulosti se soutěží Vinařství roku.

Děkujeme, že jste s námi. Hezké čtení.


Koller, víno, zpěv…

Vytáhněte kalendáře

Chceme a budeme optimisti. A i když to aktuálně vypadá spíš na asteroid/apokalypsu, jdeme o (k)rok dál. V létě 2021 bychom se s vámi a vašimi milovanými rádi potkali pod širým nebem, zatančili si a zazpívali. Se sklenkou vína, se západem slunce. Projekt Hudba na vinicích byl letos velký úspěch, toto je plán na příští léto:

11.6 QUEENIE - Queen tribute band

12.6. ANNA K. official

3.7. Tomáš Klus

4.7. David Koller

5.7. Jelen

29.7. Mirai

30.7. Xindl X

31.7. Pokáč

5.8. Bratři Ebenové

6.8. Monkey Business

19.8. Mig 21

20.8. Ewa Farna

Vstupenky na všechny koncerty najdete na xticket.cz, změna programu vyhrazena.


Bejby, zvu tě na Sonberk

Vše, co jste vždy chtěli darovat

Společný čas, lásku, výhled na Pálavu.

Sepište to na kousek papíru, pošlete nám SMS. Společně vymyslíme dárkový voucher na zážitek, na který se nezapomíná.

Na přesné podobě dárkového kupónu (degustace, prohlídka, karton s sebou,…) se domluvíme na 777 630 434 anebo sonberk@sonberk.cz


Dvakrát sedm = Magnum

Víno je jako lidé - čím víc je ho pohromadě, tím se mu líp stárne… O technologických tajemstvích mikrooxidace a ušlechtilém zrání vína ve větších nádobách se dočtete třeba tady. Praktické zkušenosti doporučujeme sbírat s lahví typu Magnum s obsahem bílým i červeným.

Objednat můžete na eshopu anebo emailem na sonberk@sonberk.cz.


Zkusili jste už někdy vertikálu?

Víno lze degustovat poslepu, horizontálně (tedy ze stejného ročníku) i vertikálně (z vícero ročníků). Posíláme článek z Forbesu, ve kterém najdete spoustu inspirace.

V praxi doporučujeme vyzkoušet cestu časem se sonberskými Rieslingy.

Objednat můžete na eshopu anebo emailem na sonberk@sonberk.cz.


Vánoční Šestispřeží

Mix bedýnka na sváteční stůl

Troufáme si. Chceme, aby se o České republice v zahraničí mluvilo jako o krajině, kde vznikají světová vína. Letos jsme platinově bodovali v Decanteru, příští rok budeme pokoušet štěstí v mezinárodní konkurenci desetitisíců vín opět. Sestavili jsme pro vás bedýnku současných i budoucích šampionů. Otevřete, dekantujte a společně s vašimi blízkými věštěte moravským vínům osud v roce 2021. Na zdraví!

Riesling 2017 VOC - poslední lahve

Riesling 2018 VOC

Pálava 2018 VOC

Pálava 2019 Noble Rot

Chardonnay & Pinot Gris 2017

Merlot 2018

Cena včetně dopravy: 2021,- Kč (běžně 2420,-)

Objednávky: sonberk@sonberk.cz


Vinaři gatě nestahují

Deset let se soutěží Vinařství roku

Posíláme ohlédnutí za deseti lety prestižní domácí soutěže, kterou pořádá Svaz vinařů ČR. Vítězové jednotlivých ročníků se představí v uvedeném termínu prostřednictvím videa s online degustací, na kterou si můžete zakoupit degustační sadu přímo na stránkách konkrétního vinaře.*

Start 7. 12. s vinařstvím Víno J. Stávek z Němčiček, které získalo titul absolutního vítěze Vinařství roku 2017. A jsou tam i ty gatě, mrkněte :-))

Sonberk zvítězil celkem 3x v kategorii střední vinařství a získal titul absolutního vítěze Vinařství roku 2013. Více online s obchodní a marketingovou ředitelkou Dášou Fialovou 28. prosince, těšíme se!

*Degustační sada Sonberk na 28.12.: Sauvignon 2019, Riesling 2017 VOC - poslední lahve, Chardonnay & Pinot Gris 2017, Pálava 2018 VOC, Merlot 2018, Pálava 2018 slámové víno. Objednávka jednotlivých lahví přes eshop anebo na sonberk@sonberk.cz


Tak. A to je pro dnes všechno.

Chcete se na něco zeptat? Zavolejte nám na 777 630 434, napište zprávu na fcb či email na sonberk@sonberk.cz

V permanenci jsme v čase 10:00 - 17:00 a rádi podáme pomocnou vinařskou ruku. Poslední expedice přes Toptrans pofrčí v pondělí 20. prosince kolem poledne - zabalíme do ní objednávky, které nám pošlete do stejného dne 8:00 ráno.

Kdybyste to nestihli, budeme za pultem osobně až do Vánoc, můžete přijet a my vám naložíme vše potřebné.

Držte se, máme vás rádi.


Disclaimer: Newsletter si píšeme sami a dnes ho poprvé posíláme do světa přes platformu Substack. Jestli něco nefunguje nebo nesedí, dejte nám, prosíme, vědět na sonberk@sonberk.cz