Jarní radost & vinařská girl power!

Velikonoční bedýnka s nadílkou od zajíčka a další dobré zprávy

Milí přátelé,

doufáme, že se zuby-nehty držíte, protože jaro je tady!

Na Sonberku nezahálíme a mícháme speciální cuvée pro letní sezonu. Před měsícem vylisovaná slámovka pomalu dokváší a drží si fantastickou kyselinu. Ve vinohradu máme postříháno vše kromě Merlotu, teď už jenom uvazovat. Mandloně nám rozkvetou v jednotkách dní.

S drobným uvolněním pravidel pro rekreační pohyb v rámci okresu jsme se rozhodli otevřít teď o víkendu i o Velikonocích - stavte se na procházku sonberským vinohradem a podpořte nás nákupem vína s sebou.

A není-li Sonberk ve vašem okresu, nevadí, do konce března vám objednávky rádi doručíme na naše náklady.

Co jsme ještě připravili? Velikonoční bedýnku s překvapením, pravidelné diskusní fórum jihomoravských vinařek, možnost odběru vína z jedné velké zrušené rezervace, jedeme do New Yorku a vy můžete s námi. A taky máme nový web!

Tak na zdraví a příjemné čtení!


New York, New Yóóórk!

Po našem loňském debutu na veletrhu Vinexpo, se letos do New Yorku vracíme - a zároveň vás srdečně zveme k online účasti na panelu The Versatility of Czech Wines (And Why They are Favored by the Trade), kde za Sonberk promluví obchodní ředitelka Dáša Fialová.

Webinář se uskuteční 7. dubna v čase od 17:00 CET.

Pro vstup do webináře se prosím registrujte zde.


Velikonoční Šestispřeží

Posíláme vinařské pohlazení pro jarní svátky. Do bedýnky jsme namixovali tři jemné šťavnaté chuťovky ze Stříbrné řady a tři zástupce z řady Velké - již tradičně dvojice nazrálý Riesling & suchá Pálava, doplněno o ušlechtilé cuvée inspirované oblastí Bordeaux, pro všechny, kdo už budou chtít nažhavit gril.

Sauvignon 2019, Stříbrný Sonberk
Ryzlink rýnský 2018, Stříbrný Sonberk
Rulandské šedé & Chardonnay 2018, Stříbrný Sonberk
Riesling 2018 VOC
Pálava 2018 VOC
Sémillon/Sauvignon 2016

K jednomu kartonu vám sonberský zajíček přidá pytlík voňavé sonberské levandule, při objednání dvou kartonů přibalí jako dárek 72% čokoládu Herůfek vytvořenou speciálně pro Sonberk z kostarických čokoládových bobů v bio kvalitě.

Cena vč. dopravy: 1321 Kč (běžně 1655 Kč)

Objednávky: eshop anebo sonberk@sonberk.cz do úterý 30. března,

tak abyste náš zelený karton měli na stole na Zelený čtvrtek.


Ryzlink rýnský 2017

Prodlužování nouzového stavu nesvědčí restauracím, a tím pádem ani vínu a jeho producentům. V této souvislosti bychom vám rádi nabídli uvolněnou rezervaci našeho klienta, a to na Ryzlink rýnský 2017 z řady Stříbrný Sonberk.

Menší brácha úspěšného, ale nyní již vyprodaného Rieslingu 2017 VOC, je subtilnější než “velká verze”, ale na kráse mu to rozhodně neubírá, drží si super kyselinu i délku.

Na eshop jsme naskladnili celkem 300 lahví.


Víno ušima na Clubhouse

Jak se ženám tvoří a podniká ve vinařském byznysu? Jaká témata vnáší do vinařiny a jak obor vypadá z našeho pohledu? Ale také, co je ve víně nového a zajímavého?

Připojte se každé úterý večer ve 20:00 v aplikaci Clubhouse, místnost “Víno ušima”.

Za Sonberk diskutují Dáša Fialová a Dominika Holešínská. Chybět nebudou ani další známé hlasy aktuální vinařské krajiny - Dominika Černohorská z vinařství Plenér, Eva Pelikánová ze spolku Mladí vinaři, Libuše Vrbová z vinařství U Vrbů, či Natália Dvořáková z vinařství Gurdau.


Máte chuť poslouchat dále?

Do pozornosti dáváme rozhovor sonberské obchodní ředitelky Dáši Fialové pro Český rozhlas Plus v pořadu Václava Pěšičky Řečí peněz, ve kterém mluví třeba o tom, jaký propad tržeb zažívají vinaři v čase pandemie a jestli je může zachránit internet; ale také o tom, jak se můžou moravská vína prosadit ve světě.


Nové tričko pro holky

Přesně na MDŽ jsme naše fcb fanoušky pozvali ke spolupráci na návrhu nového dámského trička. Všem děkujeme za super nápady, ze kterých jsme tři vybrali do finále.

Rozhodnutí - a určení vítěze kartonu vína - se blíží (takhle zasedala naše dámská porota), vybíráme i střih a písmo. Tričko opět necháme ušít u UAXu, protože jejich práce nám dává smysl: kvalitní materiál a česká práce.

Sledujte náš facebook, již brzy se to vše rozhodne.


Doprava

V březnu je doprava ze Sonberku na nás. 

Objednávky, které nám pošlete do ranních 8:00, ještě v ten den pečlivě zabalíme a kolem poledne naložíme na korbu našeho dvorního dopravce společnosti Toptrans.

Pokud jste nám objednávku předem zaplatili, tak už jen uděláte místo v lednici, naleštíte skleničky a další pracovní den je víno u vás. Dopravce vám předem oznámí čas doručení v SMS.

Pokud jste zvolili platbu na dobírku, k výše uvedeným krokům si pro setkání s dopravcem připravte hotovost či platební kartu.  

Expedujeme ve dnech pondělí - čtvrtek. Páteček už musí být víno v cíli, aby o víkendu neleželo osamocené v depu ;-)


…a taky máme nový web!

Mrkněte na vynovenou verzi www.sonberk.cz, jsme zvědaví, jak se vám bude líbit.

Pokud jste měli registraci na našem starém webu, Váš eshopový účet jsme přenesli a poslali jsme vám email se žádostí o nastavení nového hesla.

Pokud jste registrovaní nebyli, můžete se zaregistrovat a stát se členem našeho klubu a získat tak výhodnější nabídky i ceny.

Pokud vám email nedorazil, přihlášení se nedaří, či vidíte jinou drobnou nebo i větší chybku, ozvěte se nám na sonberk@sonberk.cz, vše společně dořešíme.


Oslavenec na závěr…

Dnes se loučíme trochu netradičně - pohledem na náš dub, který jsme zasadili přesně před 12 lety. Od té doby vyrostl, zmohutněl a my nyní můžeme odstranit popruhy, které mu poskytovaly oporu v časech, kdy jeho kořeny ještě nebyly dostatečně silné. Už se těšíme, až si v jeho stínu opět budeme moct užít společný piknik. A máte-li chuť, můžete si na našeho oslavence připít a popřát mu na našem fcb :-)

Na zdraví, na jaro a na nové začátky!